Torbiel i ból jajnika a planowanie ciąży

Pół roku temu poroniłam.Od lutego przyjmuję duphaston na uregulow.cyklu.W lutym usg wyszło ok,mimo to nie zaciążyłam..Kwietniowa miesiączka:po 2dniach zaczął mnie bardzo bolec lewy jajnik przez ok.3dni.Miesiączka się zatrzymała na ok.tydz.potem wznowiła i była normalna.Kolejne usg wykryło torbiel 66x46mm.Przyjmuję duphaston.Janik mnie nie boli tak jak wtedy,ale chwilami pobolewa co mnie niepokoi.Dodam że ból nie jest silny jak poprzednio.Proszę napisać czy to normalne?Jest szansa się wchłonie?

Aleksander Ropielewski

Należy obserwować torbiel i możliwe,że pod wpływem stosowanego lczenia wchłonie się ona samoistnie. Nie można tego obecnie stwierdzić i zależy to od charakteru torbieli. Objawy jakie Pani odczuwa są typowe dla torbieli jajnika.