Torbiel krtani

Właśnie wyszłam ze szpitala gdzie zdiagnozowano u mnie torbiel krtani. Jest on nieduży. Chciałabym wiedzieć czy leczy się  to, czy usuwa a może sama się  wchłonie? Czy to coś złośliwego?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Nie mając wglądu w dokumentację trudno wypowiadać się na temat Pani przypadku. Torbiele proste-stwierdzane najczęściej są niezłośliwe, konieczna jest jednak okresowa kontrola, gdyż jej szybki wzrost i duże rozmiary mogą powodować dolegliwości. Lokalizacja taka jak krtań wymaga szczególnej uwagi, gdyż duża torbiel może powodować zaburzenia oddychania.
Pozdrawiam