Torbiel na jajniku a badanie markerów HE4 i CE125

Parę dni temu dr ginekolog zauważyła podczas usg torbiel lewego jajnika o wielkości 13mm. Powiedziała, że może to być "pozostałość" po jajeczkowaniu ale lepiej to sprawdzić. Zleciła mi badanie markerów he4 i ce125: Wyniki przedstawiają się następująco: He4- 47.6 pmol/l Ce-125- 15.64 U/ml, wartość ryzyka przed menopauzą 6,70% Jak mam interpretować powyższe wyniki? Czy jest zagrożenie że mam nowotwór? Czy obecność markeru He4 o takiej wartości oznacza że w moim org.są komórki nowotworowe?

Piotr Pilarski

Taka wartość oznacza niskie ryzyko nowotworu złośliwego. jednak ten wynik musi być interpretowany w oparciu o wywiad i wyniki innych badań. Konieczna jest wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam.