Torbiel na jajniku a wkładka Mirena

Dzień dobry z powodu endometrium (miałam zabieg laparoskopowy) zdecydowałam się na założenie wkładki Mireny służy już 3 lata,ale ostatnio całkiem przypadkowo dowiedziałam się że mam torbielą na jajniku 41,5x29,5mm. Jestem w trakcje terapii hormonalnej zażywam Belara. Czy jest szansa że torbiel po dwóch opakowaniach tabletek się wchłonie ? czy lepiej wyjąć wkładkę bo może ona powoduje tą zmianę na jajniku.Chciałabym uciec od zabiegu .Z góry dziękuję za odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza ginekologa i kierować się jego zaleceniami.