Torbiel na nerce i naczyniak na wątrobie

Mój mąż od kilku dni ma ból prawej nerki, dzięki ketonalu i nospy jakoś funkcjonuje. Pojechaliśmy do SOR, ale niestety lekarz, zlecił usg został wykryty torbiel na lewej nerce, na prawej wątrobie naczyniaka, z badań z krwi jest podwyższone WBC oraz CRP i kreatynina, ale iż w ten dzień był nagł przypadek, lekarz przypisał tylko ketonal. Dzisiaj mój mąż sikał krwią, zastanawiam się co mam dalej robić, czy jest to coś niepokojącego. Dziękuje za pomoc. Alicja

Witam,

Jeśli u męża występuje krwiomocz, proszę nie ignorować tego objawu. Nie napisała Pani jakie były wartości WBC i CRP i kreatyniny a jest to dość istotne. Czy w usg nie było cech kamicy w układzie moczowym? To tłumaczyłoby obecność krwi w moczu. Jeśli mogę coś doradzić, to proszę nie ignorować tego objawu, tylko ponownie wybrać się na SOR lub do poradni. Trzeba koniecznie ustalić przyczynę krwiomoczu, a jeśli są kamienie, to określić ich wielkość i podjąć dalsze decyzje dotyczące leczenia.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz