Torbiel oponowa modelująca ograniczenie kanału krzyżowego i przebieg nerwów rdzeniowych
proszę o przetłumaczeniu wyników MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego:Stożek rdzenia jednorodny na poziomie TH12-L1,spłycenie fizjologicznej lorodzy.Na poziomie S3 torbiel oponowa typ I o wym. 32x20x11mm modelujący ograniczenie kanału krzyżowego i przebieg nerwów rdzeniowych L3.Torbiele Tarlova S1 i S2 śr do 7mm. Bardzo proszę o wyjaśnienie tych wyników i czy to jest poważne.Czy operacja wchodzi w gre.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który odniesie wynik badania do występujących dolegliwości.