Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 4 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Torbiel w badaniach MR - co to oznacza?

Witam. Właśnie dzisiaj odebrałam wynik badania MR kręgosłupa lędżwiowo-krzyżowego bez kontrastu. Gorąco proszę o pomoc w zinterpretowaniu tego wyniku, gdyż mam umówioną wizytę dopiero w październiku, a niepokoi mnie pewne sformułowanie w nim zawarte. Oto opis: Niewielkie uwypuklenia krążków międzykręgowych na poziomach L4-L5 , L5-S1 ze zwężeniem światła kanału kręgowego.Torbiel okołokorzeniowa na poziomie S1 po prawej stronie o śr. 15mm. Co oznacza ten wynik? Czy torbiel jest groźna, co dalej robić, czy czeka mnie operacja? Za pomoc z góry serdecznie dziękuję!
ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Dziękujemy za zadanie pytania.
Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Wyników nie można trafnie zinterpretować bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej. Skonsultuj wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy