Torbiel w łożysku w 18. tygodniu ciąży

Jestem w 18 tygodniu ciąży, do tej pory podtrzymywanej na luteinie ze względu na wcześniejsze poronienia, ale ta ciąża przebiegała do tej pory bez komplikacji, luteina została wczoraj odstawiona i zalecania mam żyć normalnie. Na ostatniej wizycie ginekolog wykryła jakąś torbiel w łożysku, ma ona chyba 2,11cm. Ginekolog zaleciła obserwację na badaniach prenatalnych za 2tyg, a ja byłam za bardzo w szoku żeby pytać. Czy taka torbiel jest niebezpieczna? Czy powinnam iść na kontrolę wcześniej?

Torbiele łożyska z reguły lokalizują się przy powierzchni płodowej łożyska, często w okolicy przyczepu pępowiny. Przestrzenie hypoechogenne w łożysku nie mają ściśle określonej lokalizacji. Tylko duże torbiele łożyska ( >5cm) mogą mieć wpływ na przebieg ciąży, natomiast przestrzenie w ogóle nie mają żadnego wpływu na ciążę.
Tak, czy inaczej, z Pani relacji wynika, że nie ma się czym martwić.