Torbiel w prawej zatoce szczękowej

Przy okazji leczenia dentystycznego zdiagnozowano u mnie torbiel w prawej zatoce szczękowej. Ząb, który zdaniem stomatologa mógł ją wywołać został przeleczony kanałowo. Kilka miesięcy po leczeniu dziąsło przy tym zębie zaczęło puchnąć, pojawił się ból. Po jakimś tygodniu objawy ustąpiły, ale co jakiś czas powracają. Czy może to być spowodowane obecnością torbieli? Czy trzeba ją usunąć?

Lek. Tomasz Budlewski

W czasie bólu dziąsła proszę udać się do stomatologa, który się Panią zajmuje. Myślę że to stan zapalny dziąsła te dolegliwości. Po obejrzeniu stomatolog zleci dalsze postępowanie.

Zaniedbany od lat ząb spowodował torbiel zatoki szczękowej. Trzeba wykonać pantomogram w technice cyfrowej a najlepiej TK zatok. Doświadczony chirurg głowy i szyi lub chirurg szczękowo twarzowy \nie chirurg stomatologiczny!!\ podejmie decyzję o leczeniu operacyjnym bo taka potrzeba istnieje bezwzględnie w Twoim przypadku.