Torbiele na jajnikach po rocznym leczeniu interferonem na HCV
podczas miesiaczki miałam robione usg jamy brzusznej i wyszło mi ze mam torbiela na jajniku 3 cm 2 miesiace temu miałam robione usg jamy brzusznej i było ok czy podczas miesiaczki może powstać torbiel jestem 2 miesiace po rocznym leczeniu interferonem na HCV proszę napisać czy coś poważnego

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Torbiele jajników dotyczą sporej części kobiet. Najczęściej rozpoznanie ustalane jest na podstawie badania USG, a niekiedy potrzebna jest biopsja takiej torbieli. Ginekolog na podstawie badania oraz wyniku USG powinien ustalić dalsze postępowanie. U większości kobiet z torbielami takiej wielkości jak Pani podaje postępowanie z reguły to postawa wyczekująca. Proponuję udać się do lekarza Ginekologa, który prawdopodobnie ustali termin kontrolnego USG jamy brzusznej w okresie 4-6 miesięcy.