Torbielowate poszerzenie przestrzeni podpajęczynówkowej na przyśrodkowej powierzchni

witam proszę o tłumaczenie wyniku rezonansu dziecka 10 lat? . Dziękuję: układ komorowy nieprzemieszczony nie poszerzony. Na przyśrodkowej powierzchni prawej półkuli móżdżku niewielka torbiel podpajęczynówki o średnicy 8 mm i płaskie torbielowate poszerzenie przestrzeni podpajęczynowkowej na przyśrodkowej powierzchni lewej półkuli móżdżku do 4 mm . Niewielkie odcinkowe poszerzenie przestrzeni podpajęczynkowych za sklepistołościami półkul mózgu. Intensywność sygnału z istot mózgowia prawidłowa.

Taj jak zawarto w opisie niewielka torbiel podpajęczynówki i torbielowate poszerzenie przestrzeni podpajęczynowkowej na przyśrodkowej powierzchni lewej półkuli móżdżku do 4 mm.Tego rodzaju zmiany najczęściej mają charakter wrodzony i nie wymagają leczenie neurochirurgicznego.Ich wielkość pozostaje stabilna czyli potocznie mówiąc "nie rosną "
Pozostaje jednak sprawa sytuacji i problemu klinicznego pacjenta( zespół móżdżkowy,,niskie napięcie mięśniowe etc. czyli powodu dla którego dziecko miało badanie.
Konieczna opieka neurologa dziecięcego.

Pozdrawiam ciepło