Trądzik? Dopiero teraz?

Otóż mam 18 lat i nigdy nie miałam trądziku miałam twarz gładziutką a teraz od jakiś 4-5 miesięcy (wtedy zaczęło mi to przeszkadzać) mama mówi że to przez kosmetyki (ale maluję się już ok 3-4 lat) używam lekkich podkładów, mineralnych itd. teraz mam na twarzy jakieś bruzdy i różniaste "wyboje" ;) Hmmm, nie sądzę że to wina złego odżywiania się bo liczę kcal i mam optymalnie dobraną dietę. Cieszyłam się że mnie ten problem minął a tu. Drodzy eksperci co Wy na to?

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Trądzik - jak prawidłowo dbać o skórę?

Szanowna Pani,

Trudno wypowiadać się na temat Pani problemu, ponieważ bardzo nieprecyzyjnie go Pani opisuje. Co ma Pani na myśli pisząc "bruzdy i wyboje"? Nie wygląda to jak opis trądziku...
Gdyby zechciała Pani doprecyzować opis - czy problemem jest trądzik czy zmiany o innym charakterze - jeśli to drugie, to proszę postarać się opisać ich charakter.

Pozdrawiam serdecznie

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty