Trądzik różowaty u 60-letniej kobiety

mam 60 lat mam tradzik rozowaty ,przestrzegam diety poniewaz mam problem z choroba refluksowa i wszystko nasila sie wiosna i jesienia, mam masc na twarz i krople na wypryski na glowie , nic nie pomaga, wygladam strasznie, co mam robic, juz sama nie wiem

Trądzik różowaty jest schorzeniem na podłożu łojotoku i zaburzeń naczynioruchowych, Jest to choroba, której nie da się zupełnie wyleczyć, można jednak odpowiednim leczeniem uzyskać bardzo dobra poprawę stanu skóry oraz utrzymywac jak najdłuższe okresy remisji. Najważniejsze znaczenie ma dpowiednio dobrana kuracja. Jednak leczenie zarówno zewnętrzne jak i doustne z zastosowaniem antybiotyków lub retinoidów zawsze jest dobierane indywidualnie, po konsultacji lekarskiej. Ponadto unikanie czynników wyzwalających i nasilających zmiany skórne w trądziku różowatym w połączeniu ze stosowaniem zaleceń farmakologicznych przynoszą efekty w postaci łagodzenia istniejących zmian.