Trądzik z rumieniem u 19-letniej osoby

Mam trądzik z rumieniem. Podobno to trądzik pospolity i różowaty jednoczesnie.Biorę Tetralysal, używam Epiduo i Rozexu. Dermatolog zaleciła mi kwasy. Byłam na kwasie glikolowym i zauwazylam znaczna poprawe cery. Dzisiaj byłam na kwasach mieszanych: mlekowy z salicylowym. Na razie trudno ocenic. Lekarka zaleca tez mikrodermabrazje Ale czytalam ze przy trądziku różowatym powinno sie unikac silnego podrazniania. Czy to prawda? Z drugiej strony lekarz chyba nie zalecilby czegos szkodliwego..

Zarówno kwasy jak i dermabrazja maja na celu złuszczenie naskórka i jego późniejszą odbudowę. Zalecenia są dobre. Pozostaje kwestia odpowiedniego wykonania i w odpowiednim czasie, tak aby nie zaszkodzić skórze i dac jej czas do odbudowy.

Dzień dobry,

Mikrodermabrazja korundowa czy diamentowa nie jest dobry zabiegiem, w przypadku cery naczyniowej. Zdecydowanie polecam tutaj kwasy oraz zabiegi wyciszające laserowe. Konieczna jest wcześniejsza konsultacja ze specjalistą oraz odpowiedni odstęp czasowy od zakończenia leczenia farmakologicznego do zabiegów laserowych.

Pozdrawiam serdecznie.