Trzon macicy mięśniakowaty, widoczny nieregularny mięśniak podsurowicówkowy

w badaniu waginalnym trzon macicy mięśniakowaty widoczny nieregularny mięśniak podsurowicówkowy wypuklający się do światła pęcherza -czy to mięsak?

Sam ten opis nie pozwala na postawienie ostatecznego rozpoznania. Dopiero badanie histologiczne daje pewność. Istnieje kilka cech ultrasonograficznych, mogących sugerować proces złośliwy, ale zawsze jest to tylko podejrzenie.