Twarde wybrzuszenie przy kręgosłupie a operacja na skoliozę

Mam 21 lat. W 2006r. miałam operację na skoliozę (implant). Od kilku lat mam w dolnej części pleców, po lewej tuż przy kręgosłupie twarde wybrzuszenie o kształcie kulki. Nie przemieszcza się. Jakby to była wysunięta kość. Nie boli. Ale czasami promieniuje lekko na lewe biodro i górną część nogi. Jak zginam się, widać, że na prawo od kręgosłupa wszystko jest prosto, a z drugiej jest góra prosto, a dół- takie załamanie. Bardzo nie estetycznie to wygląda. Da się to wyleczyć bez operacji?Co to jest?

Witam! Niestety pełna odpowiedź na Pani pytanie nie jest możliwa bez przeprowadzenia bezpośredniego badania. Proszę zgłosić się do specjalisty, który będzie miał możliwość oceny struktur kręgosłupa.