Uciążliwy ból w części potylicznej głowy.

Jak napisałem wyżej dokucza mi ból w tylnej części głowy, towarzyszy mu często sztywnienie karku, a to z kolei pociąga za sobą '' strzykanie '' kręgosłupa w odcinku szyjnym, kolejnym niepokojącym objawem jest brak czucia w prawym uchu. Mam również wrażenie że prawe oko słabiej widzi, bardzo często czuje się odrealniony od otaczającej mnie rzeczywistości i mój niepokój tym co się dzieję pogarsza moje samopoczucie. Do tego dochodzą straszne kłopoty ze snem, nie potrafię zasnąć. Proszę o pomoc. Pozdrawiam Rafael Domazet

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Jest bardzo prawdopodobne, że większość Pana dolegliwości wiąże się z nieprawidłowym skrzywieniem lub ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa szyjnego. Jeśli tak jest, korzystną metodą postępowania jest rehabilitacja i fizykoterapia. Powinien Pan udać się na konsultację do neurologa, który wykona przedmiotowe badanie neurologiczne, a następnie zleci dalszą diagnostykę – w zależności od występowania nieprawidłowości w badaniu, zapewne wskazane będzie wykonanie badania RTG lub rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego.