Ucisk na podbrzuszu i bóle jajników przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej

Witam,jestem w trakcie przyjmownia 2 opakowania tabletek antykoncepcyjnych Yaz aby nie mieć w tym miesiącu okresu.Jestem w trakcie przyjmowania 12 tabletki 2 opakowania i od 3 dni mam bardzo duże bóle w podbrzuszu ,ból występuje przy siadaniu i zmianie pozycji ciała a także przy uciskaniu podbrzusza na wysokości obu jajników.Czy powinnam już zgłosić się do ginekologa ?czy poczekać jeszcze parę dni?dodam że jestem jeszcze dziewicą

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć wiele przyczyn, w tym mogą być wynikiem schorzeń układu rodnego, pokarmowego jak i moczowego. Sugeruję zastosowanie preparatu rozkurczowego, np. No-spy. Jeśli dolegliwości nie ustąpią sugeruję konsultację z lekarzem POZ.