Ucisk w okolicach mostka

czuje dziwny ucisk w okolicy lewej piersi bardziej po lewej stronie mostka. tak jakby cos w srodku mi roslo i sie powiekszalo. jest to nie komfortowe a i czasami (czyli tak z 5razy w tygodniu) jak sie rozciagam to tak cos mi w srodku strzela tzn cos przeskakuje tak w zgieciu w okolicy lewego zebra. boje sie ze to moze byc przyrost lewej komory serca a przeciez mloda jestem. 2 miesiace temu robilam 2 razy ekg kiedy czulam jak mdleje i mialam niskie cisnienie i jest niby wszystko dobrze

Witam! Przerost lewej komory bardzo rzadko pojawia się u młodych osób, nieobciążonych żadnymi chorobami serca. Pani dolegliwości nie są swoiste i z całą pewnością wymagają pogłębienia diagnostyki. Myślę że w tej sytuacji warto wykonać zdjęcie rtg klatki piersiowej oraz usg serca.