Ucisk w okolicy serca leczenie nerwicy

Witam, mam 23 lata i jestem kobietą. Zacznę od tego że leczę się na nerwicę somatyczną od kilku miesięcy biorę escitil oraz sympramol. Bardzo męczy mnie ucisk w okolicy serca. Pojawia on się bardzo często, czasem gdy wstane, gfy idę spać, gdy idę na spacer. Czasem po jedzeniu a czasem gdy jestem głodna. Teraz juz było całkiem dobrze ponieważ juz tego nie czułam ale od kilku dni chodzę na siłownię i znów powróciło. Sama nie wiem czy to serce i chciałabym się dowiedzieć coś na ten temat. Jest to po lewej stronie od mostka poniżej piersi. Dodam że miałam usg brzucha i gastroskopie i jest ok. Dziś dodatkowo miałam uderzenia gorąca i gule w gardle ( podejrzewam że to od nerwicy). Chociaż wróciłam do palenia tzn czasem popalam i zauważyłem że gdy zapale to potem mam suche gardło i chrypke i potym też źle mi się oddycha.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Czy mniejsza potrzeba snu jest normalną częścią procesu starzenia?

Czy jeśli mniej śpię, to oznacza, że się starzeję? Ile śpią osoby młode, a ile te podeszłym wieku? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat.

Witam,
dodatkowo wskazana jest konsultacja kardiologiczna.
Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (przyspieszonym biciem serca) i podwyższone ciśnienie krwi, inne objawy to; nerwobóle, uczucie zdenerwowania, drżenie, napięcie mięśniowe, pocenie się, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, klucha w gardle, suchość w jamie ustnej, problemy gastryczne, przyspieszony oddech w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego). Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy aspekt; poznawczy (myśli, wyobrażenia), fizjologiczny (doznania w ciele) oraz behawioralny (odnosi się do zachowania).
Wszystkie te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne. W Pani przypadku zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty