Ucisk w okolicy serca leczenie nerwicy

Witam, mam 23 lata i jestem kobietą. Zacznę od tego że leczę się na nerwicę somatyczną od kilku miesięcy biorę escitil oraz sympramol. Bardzo męczy mnie ucisk w okolicy serca. Pojawia on się bardzo często, czasem gdy wstane, gfy idę spać, gdy idę na spacer. Czasem po jedzeniu a czasem gdy jestem głodna. Teraz juz było całkiem dobrze ponieważ juz tego nie czułam ale od kilku dni chodzę na siłownię i znów powróciło. Sama nie wiem czy to serce i chciałabym się dowiedzieć coś na ten temat. Jest to po lewej stronie od mostka poniżej piersi. Dodam że miałam usg brzucha i gastroskopie i jest ok. Dziś dodatkowo miałam uderzenia gorąca i gule w gardle ( podejrzewam że to od nerwicy). Chociaż wróciłam do palenia tzn czasem popalam i zauważyłem że gdy zapale to potem mam suche gardło i chrypke i potym też źle mi się oddycha.

Witam,
dodatkowo wskazana jest konsultacja kardiologiczna.
Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (przyspieszonym biciem serca) i podwyższone ciśnienie krwi, inne objawy to; nerwobóle, uczucie zdenerwowania, drżenie, napięcie mięśniowe, pocenie się, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, klucha w gardle, suchość w jamie ustnej, problemy gastryczne, przyspieszony oddech w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego). Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy aspekt; poznawczy (myśli, wyobrażenia), fizjologiczny (doznania w ciele) oraz behawioralny (odnosi się do zachowania).
Wszystkie te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne. W Pani przypadku zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów.
Pozdrawiam serdecznie