Uczucie ciągłego zimna

Ciagle mi zimno, jak poczuje chlod albo powiew wiatru od razu kaszle, czesto czuje jakbym mial jakas gulke w gardle,czesto kaszle,kreca mnie stawy glownie lokiec i nadgarstki, caly czas mam zapchana jedna dziurke w nosie raz lewa a raz prawa (juz od dwoch lat,pozostale objawy od dwoch miesiecy)ale ogolnie nie czuje sie zle. Wyniki badan krwi: wszystko w normie, podwyzszona jedynie kinaza kreatynowa (nieznacznie) oraz cholesterol o 20 jednostek ponad norme. Czy to nerwica ?

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Dzień Dobry
Objawy, które Pan opisuje mogę świadczyć o nerwicy, ale aby to stwierdzić należy wykluczyć wszystkie przyczyny somatyczne. Jeśli już są wykluczone trzeba zasięgnąć porady u psychiatry lub psychoterapeuty, którzy po wnikliwej rozmowie mogą to stwierdzić lub zaprzeczyć. Leczenie nerwicy jest najskuteczniejsze psychoterapią.
Pozdrawiam
Agata Dusza

Witam, proszę udać się najpierw do laryngologa i pulmonologa, dokładnie przebadać górne i dolne drogi oddechowe, wygląda mi to raczej na problem w tym zakresie niż na nerwicę.
Pozdrawiam