Uczucie dyskomfortu i strzelania w kolanach

od małego odczuwam dyskomfort w kolanach. w ciągu dnia, podczas wykonywania codziennych czynności w kolanie tak jak by coś mi się przesuwalo lub może przeskakiwało choć nie jest to gwałtowny zauważalny proces. Wywołuje to dyskomfort i aby go zwalczyć musze dynamicznie skręcić kolano do środka. Wtedy też słuchać głośny trzask (głośniejszy niż przy strzelaniu palcami ). wtedy mam spokój ale sytuacja powtarza się kilka razy dziennie. Obecnie mam 25 lat. Co to może być i czy to niebezpieczne? Pozdr

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą wskazywać na patologie łąkotek lub innych struktur w obrębie stawu kolanowego. Zdecydowanie wskazana jest dokładniejsza diagnostyka pod okiem specjalisty ortopedy.