Uczucie gulki w gardle a choroba Hashimoto

Od dwóch tygodni mam gule w gardle, myślałam ze to na tle nerwowym, ale gula nie ustępuje,tabletki na uspokojenie nie pomagają, a usg tarczycy wykazało ze ma drobne pasemka o niższej echogenicznosci i nieliczne pasemka zwłóknień, lekarz w wniosku napisał podejrzenie choroby hashimoto, w badaniach podstawowych hormonów tarczycy wyszło wszystko w porządku. Czy to może być powodem tej guli w gardle?

Magdalena StusiĹska

Czy konsultowała się Pani z lekarzem laryngologiem? Być może to problem z migdałkami.