Uczucie okrucha w lewej przegrodzie nosa po wyrwaniu zęba

Dzien dobry.Moje pytnie jest dosyć nietypowe.Wczoraj miałem wyrwanie zeba gornej lewej piatki sam proces gojenia przebiega bez problemu natomiast w lewej przegrodzie nosa czuje jakbym mial jakis okruch czy inny paproch ale nie moge tego wysmarkać..dodam ze wczesniej czegos takiego nie mialem dopiero po zabiegu jak znieczulenie zeszlo cos takiego odzczuwam.Zab byl wyrwany a dziaslo lyzeczkowane aby usunac kawalki zeba.Czy jest mozliwe zeby kawalek zeba z gornej lewej piatki przelecial do nosa?

Praktycznie taka sytuacja jak Pan wspomina po usunięciu zęba w gabinecie nie powinna wystąpić,ale jak widać licho nie śpi.Jeżeli zatoka jest nietknięta przewody nosowe powinny być drożne.W przypadku utrzymującego się uczucia zalegania ciała obcego wskazana jest konsultacja laryngologiczna.