Uczucie przeskakiwania obojczyka

Cześć! Mam problem z obojczykiem, a konkretnie jego końcem mostkowym. Podczas unoszenia ręki ku górze słyszę i czuję jak przeskakuje mi ta część. Powoduje to pewien dyskomfort, jednak to nie wszystko. Od pewnego czasu ćwiczę podciąganie się, a w czasie wykonywania szerokiego podciągnięcia nadchwytem powoduje to ból (na samym początku podciągnięcia). Mam 18 lat i znoszę to od ok. 1,5 roku. W związku z tym mam parę pytań. Czy da się to jakoś nastawić? Muszę się z tym przejść do chirurga? Dziękuję.

Witam. Nie sądzę aby opisane objawy stanowiły wskazania do nastawiania stawu. Zmiany powinien jednak ocenić w bezpośrednim badaniu ortopeda.