Uczucie rozpierania w uszach i bolesność głowy

witam,od około 2-miesięcy czuję lekkie podduszanie na bokach szyi jak by ktoś lekko mi ściskał szyję,lekko rozpiera mnie w uszach i boli mnie głowa,te objawy trwają prawie cały czs,nie są zbyt bolesne ale prawie trwale je czuję,to takie uczucie jak bym zwisał głową w dół,ciśnienie mam130/75,dzisiaj dostałem antybiotyk od lek.rodzinnego,ale nadal nie wiem co mi jest,proszę o poradę,pozdrawiam grzegorz

Witam,
objawy mogą świadczyć o toczącej się infekcji i stąd antybiotyk - proszę przyjąć lek zgodnie z zaleceniem lekarza.
Jeżeli po zakończeniu terapii dolegliwości będą nadal się utrzymywać, proszę zgłosić się na ponowną wizytę do lekarza pierwszego kontaktu.
Może należałoby wykonać badanie USG tarczycy i TSH.

pozdrawiam