Uczucie suchości w gardle podczas przełykania

Z tego co pamiętam to mam tak co jakiś czas, tzn. znowu czuję "dziwne uczucie" w gardle, nie boli raczej pobolewa. Przy przełykaniu śliny czuję suchość i jakby ciało obce. O dziwo pojawia się nagle, np. dzisiaj o godzinie 04:00 rano ni stąd, ni zowąd znowu. Myślałem, że ma to coś wspólnego z refluksem, spaniem, ale to pojawia się nawet jak siedzę, chodzę nie śpię (praca w nocy). Padło na suchość i wysoką temperaturę w pokoju, pomieszczeniu. Jednak to też nie to. Jakieś sugestie ?

Refluks moze i tak byc troche suchosci praca siedzaca jedzenie nieprawidlowe i moze byc taki efekt. Zal nawilzac i kons laryngol trzeba zbadac