Uczucie zimna, odruchy wymiotne, kołatanie serca i ból ściskający w klatce piersiowej a możliwość zawału

witam wczoraj w nocy ogarneło mnie straszne zimno nie wiedziałam gdzie mam wejść żeby się ugrzać miałam odruchy wymiotne że myślałam że będę wymiotować potem doszło kołatanie serca lekki ból ściskający w klatce piersiowej puls serca miałam 128 bardzo się wystraszyłam zaczeły przylewać mnie poty czy możliwe że mogłam łapać zawał? na nic nie choruje oprócz niedoczynności tarczycy czy zawał mógł być w moim wieku?

Lek. Tomasz Budlewski

Zawał jest możliwy w każdym wieku. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. W razie wystąpienia silnego, nieustępującego bólu w klatce piersiowej, zwłaszcza promieniującego do szyi/żuchwy/lewej ręki proszę wezwać pogotowie lub udać się na izbę przyjęć.