Ujemne wyniki na toksoplazmozę w ciąży

Witam! Zadam jeszcze raz to pytanie bo mi ucielo koncowke:-) moja zona na poczatku ciazy robila badania na toksmoplazmoze i igg igm byly ponizej tzn ujemne.w32 tyg powtorzyla igm i wyszedl watpliwy 6.0 a zakres jest taki ze od 0-0.6 ujemny a od 6.0-7.9 watpliwy, po 2 tyg powtorzyla badania w 2'laboratoriach i igg i igm byly ujemne a i zrobila w tym czasie awidnosc i wyszla 0.50 czyli wysoka a igg 54! Prosze o szybka odp z gory dziekuje!

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wobec ujemnych IgG i IgM nie ma potrzeby oznaczania awidności przeciwciał. Dziwny jest jednak wynik awidności - wysoka awidoność i dodatnie IgG świadczą o zakażeniu w przeszłości - ponad 3-5 miesięcy temu - co wykluczają pozostałe badania. W żadnej z sytuacji nie ma zagrożenia dla płodu, jednak w celu wyjaśnienia przyczyny wyników wskazany jest kontakt ze specjalistą chorób zakaźnych - wziąć pod uwagę należy też możliwość błędu w laboratorium (zamiany próbek) przy oznaczaniu awidności.