Ulewanie u dziecka a skaza białkowa i konsystencja stolca

Corka skonczyla pol roku i nadal ulewa, czy to po jedzeniu czy tez 3 godz po. Ma skaze bialkowa i teraz przyjmuje bebilon pepti mct ktory mial pomoc w biegunkach i ulewaniu. Kupa zrobila sie teraz dosc twarda ale ulewanie nadal jest. Apetyt dopisuje, corka tyje prawidlowo. Czy niepotrzebnie je to mleko i wyrosnie z ulewania czy gdzie indziej tkwi problem? Je czesto a mniej, w dodatku zageszczone mleko kleikiem a dalej ulewa. Po bebilon pepti miala czasem biegunki

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Aleksander Ropielewski

Profilaktyką i leczeniem jest ukłądanie dziecka w pozycji antyrefluksowej i karmienie małymi porcjami. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią konieczny jest kontakt z gastroenterologiem i rozważenie włączenia leczenia. Około 6 miesiąca życia dolny zwieracz przełyku powinien zacząć fizjologiczną funkcję a objawy powinny się zmniejszać lub ustąpić.