Upławy a zajście w ciążę

Czy upławy mogą utrudniać zajście w ciążę?Czy plamienie okołoowulacyjne występuje w czasie owulacji czy też po niej, ile zwykle trwa?

witam,
upławy mogą powodować stan zapalny pochwy i może to przyczyniać się do problemów z przenikaniem plemników do jamy macicy.
Plamienie związane jest z pęknięciem pęcherzyka owulacyjnego. trwa do kilku godzin.