Upławy podczas stosowania plastrów antykoncepcyjnych

Następnego dnia po wzięciu ostatniej tabletki Y*** nakleiłam plaster E***. Teraz nakleiłam 2 plaster, mam upławy i martwię się, czy jestem w tym czasie zabezpieczona?

Witam serdecznie!

Jeżeli plaster nie odklejał się istotnie w ciągu ostatniego miesiąca, a także nie przyjmowała Pani leków mogących osłabić skuteczność preparatu antykoncepcyjnego, to nie ma podstaw do obaw o ewentualną ciążę.
Nie opisuje Pani charakteru upławów, dlatego trudno jest się wypowiedzieć na ich temat. Jeżeli są podbarwione krwią, to najprawdopodobniej jest to działanie niepożądane nowego preparatu antykoncepcyjnego. Takie plamienia mogą utrzymywać się nawet do 3 miesięcy. Po tym czasie dolegliwości powinny samoistnie ustąpić.

Pozdrawiam