Czy mogę wrócić do tabletek antykoncepcyjnych po stosowaniu plastrów?

Po przyjęciu ostatniej tabletki Y*** nie zrobiłam przerwy i zaraz następnego dnia nakleiłam plaster E***. Teraz jestem przy 3 plastrze, mam ciemne brązowe upławy z niewielką ilością krwi i również lekkie skurcze. Czy jestem zabezpieczona w tym czasie i czy mogę wrócić do tabletek Y***? Jeżeli tak, to kiedy zacząć je przyjmować?

Witam serdecznie!

W Pani opisie nie znajduję czynnika mogącego osłabić skuteczność preparatu. Plamienia najprawdopodobniej związane są ze złą tolerancją plastrów. Powrót do tabletek antykoncepcyjnych wydaje się być słusznym postępowaniem.

Producent tabletek podaje, iż zmiana jednego preparatu dwuskładnikowego na inny, nie wymaga rezygnacji z przerwy. Zapewnia, że skuteczność preparatu zostanie zachowana. Dla pewności może Pani jednak stosować dodatkowe zabezpieczenie w pierwszym tygodniu blistra.

Pozdrawiam