Uporczywe bóle w podbrzuszu

Witam. Bardzo proszę o jakieś porady. Od kilku- kilkunastu miesięcy dosyć często mam uporczywe bóle w podbrzuszu. Głownie ten ból objawia się w takim uczuciu ciężkości. Dodatkowo mam nieustanne wiatry. Zazwyczaj też jak mam taki mocny ból to odczuwam tak jakby ból w pęcherzu moczowym, jednak podczas sikania nie czuje jakiegoś świądu. Brałem różne leki, duspalatin retard albo espumisian i nie zauważyłem jakiejś większej zmiany. Proszę o pomoc. Jeżeli byłyby jakieś dodatkowe pytania to odpowiem.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wskazany jest przede wszystkim kontakt z lekarzem i badanie kliniczne. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim chorobę wrzodową (można w tym kierunku wykonać dostępny w aptekach test z kału w kierunku H.pylori), wpływ diety, chorobę zapalną jelit. W diagnostyce ważne jest określenie, kiedy nasilają się dolegliwości (na czczo, po jedzeniu), czy towarzyszy im zmiana charakteru stolca (biegunki, zaparcia, zmiana koloru), spadek apetytu, zmniejszenie / wzrost masy ciała.