Czy ewentualne zrosty mogą mieć wpływ na perystaltykę jelit?

Dzień dobry. Mój problem polega na tym, że od ok. 2 lat odczuwam delikatne ruchy w podbrzuszu z lewej strony, przypominające pierwsze ruchy dziecka ,bez bólu i trwają kilka sekund niezależnie od pozycji. Od 3 m-cy są codziennie. Kilka m-cy temu w badaniach miałam wykrytą glistę ludzką. Dwukrotnie leczona vermoxem. Po 5 mies. w badaniach w kl. Ige brak obecności przeciwciał. Miesiączki regularne,jestem po dwóch cesarkach. Czy ewentualne zrosty mogą mieć wpływ na perystaltykę jelit?. Nie wyczuwam też żadnych gózków. Proszę o odpowiedz o możliwe przyczyny tych ruchów i do jakiego specjalisty się udać.
KOBIETA, 41 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,myślę,że doświadcza pani kopnięć fantomowych.

Kopnięcia fantomowe to zjawisko, w którym kobietom po urodzeniu noworodka towarzyszy odczucie kopnięć płodu. Występują one z reguły w dolnej części brzucha, utrzymują się wiele miesięcy, a czasami nawet lat po porodzie, a ich częstotliwość występowania i intensywność jest indywidualna.

Są różne teorie występowania tego zjawiska.

1. Regeneracja ciała kobiety po ciąży,przywracanie napięcia mięśniowego.

2. Istnieją obszary w mózgu, które reprezentują konkretne fragmenty ciała i gdy po znacznym czasie nagle ich zabraknie, pojawia się w nim chaos, którego przeorganizowanie wymaga czasu.

3. W trakcie ciąży zwraca Pani uwagę większa na sygnały płynące z ciała,często zwykła praca narządów wewnętrznych,po ciąży może zostać zinterpretowana jako kopnięcia płodu.

Ciekawostka: Jedna kobieta odczuwała"przekonujące" kopnięcia 28 lat.

Jeśli te odczucia wpływają na Panią bardzo negatywnie. To warto udać się psychologa. Takie kopnięcia fantomowe są dodatkowym czynnikiem ryzyka depresji i zaburzeń lękowych, pogłębienie traumy.

Pozdrawiam