Ruchy płodu w 16 tygodniu ciąży

Witam. Obecnie jestem w 16 tygodniu ciąży, jest to moja pierwsza ciąża. Należę do osób dość szczupłych, bo przed ciążą ważyłam 47/48 przy wzroście 161 cm. Czy jest możliwe, żebym już w tym tygodniu czuła ruchy dziecka? Wcześniej czułam dość wyraźne takie jakby ruchy jelit, a teraz dość nisko po lewej stronie tak jakby delikatne kopnięcia. Proszę o pomoc, ponieważ każdy uważa że jest to niemożliwe.
KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Marta Gryszkiewicz

Bardzo rzadko zdarza się by pierworódki (kobiety w pierwszej ciąży) czuły ruchy tak wcześnie. Najczęściej jest to około 20 tydzień.
Jeśli jednak jest Pani bardzo szczupłą osobą, możliwe, że wyczuwa już Pani dyskretne ruchy płodu.
Należy się tylko cieszyć, nie ma powodów do niepokoju.
Pozdrawiam.