Brak odczuwania ruchów płodu w 21 tygodniu ciąży
Ruchy płodu. Jestem w 21 tygodniu swojej pierwszej ciąży. Ostatnio byłam na wizycie i lekarz jakby się lekko zdziwił, że jeszcze nie czuję ruchów. Wszędzie czytam, że powinny się w pierwszej ciąży pojawić około 20 tc, a u mnie nic. Nie czuję nawet niczego, z czym mogłabym to pomylić, np. ruchy jelit, itp. W moim podbrzuszu nic się nie dzieje. Jestem szczupła, więc chyba tym bardziej powinnam je poczuć wcześniej. Zaczynam się nieco niepokoić.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Palenie w ciąży - świadomy wybór
Witam,
odczuwanie ruchów płodu do kwestia indywidualna.
Powinno się je odczuwać w pierwszej ciązy około 20 tygodnia, może u Pani będzie to w 21/22 - jeżeli USG jest prawidłowe i rozwój odbywa się bez problemu, proszę spokojnie poczekać.
Zwykle najbardziej nasilone ruchy płodu są odczuwane po posiłku.
pozdrawiam