Nieodczuwanie ruchów płodu w 22. tygodniu ciąży

Witam jestem w 22 tygodniu ciąży i nie czuję ruchów dziecka a właściwie sama nie wiem bo jest to moja pierwsza ciąża i nie wiem jakie mają być to ruchy ostatnio nocą czułam jakby bardzo delikatny dotyk koleżanki mówią że czuły kopnięcia czy powinnam być zaniepokojona bo właściwie w ciągu dnia nic nie nie czuję ruchów dziecka za kilka dni mam do ginekologa i bardzo boję się czy wszystko jest dobrze, a czy za pomocą stetoskopu ogę coś usłyszeć.

Przy pierwszej ciąży ruchy płodu zaczynają być odczuwalne po 20 tygodniu ciąży. Odczucie tych ruchów jest zależne od położenia płodu a także grubości powłok brzusznych. Pacjentki z nadwagą odczuwają ruchu słabiej. Za pomocą stetoskopu będzie Pani trudno wysłuchać tętno.