Słabe ruchy dziecka w 20. tygodniu ciąży

Jestem w 20 tygodniu ciąży, od 6 dni czuję ruchy dziecka tylko wydaje mi się, że na początku były intensywniejsze a od wczoraj są słabiej wyczuwalne, czy mam powody do niepokoju?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, absolutnie nie ma powodów do niepokoju.
Na tym etapie siła wyczuwanych ruchów zależy od położenia płodu. Ma on wciąż sporo miejsca, więc nieustannie zmienia pozycje. Stąd raz czuje Pani ruchy lepiej a raz gorzej.
Jeśli jednak doszłoby do sytuacji, w której przez kolejnych kilka dni nie czułaby Pani w ogóle ruchów, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza ginekologa prowadzącego ciążę.