Jakie są ruchy dziecka w 24 tygodniu ciąży?

Witam,
jestem w 24 tygodniu ciąży. Wczoraj byłam u lekarza, stwierdził, że wszystko w porządku, badania wszystkie w normie, nic niepokojącego nie widzi. Na moje pytanie, dlaczego czasem ruchy dziecka czuję wyraźne, czasem mniej, a czasem ledwo wyczuwalne, stwierdził, że to przez łożysko, które jest na przedniej ścianie i abym się tym nie denerwowała. Na ruchy dziecka zwraca się uwagę wieczorem.
Czy miał rację lekarz, czy to łożysko faktycznie powoduje, że słabiej się czuje ruchy albo może po prostu dzidzia też ma gorsze i leniwe dni? Co o tym myśleć?

KOBIETA, 3 LAT ponad rok temu

Dzień dobry!
Lekarz prawidłowo odpowiedział na Pani pytania. Łożysko na przedniej ścianie macicy może powodować gorsze odczuwanie ruchów płodu. Płód ma okresy czuwania, snu i większej aktywności, stąd te różnice w odczuwaniu ruchów. Wszystko jest więc jak najbardziej prawidłowo.
Z poważaniem