Słabe i rzadkie ruchy dziecka w 21 tygodniu ciąży

Jestem w 21 tygodniu ciąży. Od jakiegoś czasu czuje słabsze i rzadsze ruchy dziecka. Czy to normalne?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Na tym etapie ciąży ruchy dziecka nie są jeszcze wyczuwalne bardzo dobrze. Zależą one od pozycji dziecka, która jest jeszcze dość dowolna i zmienna. Stąd raz czuje Pani ruchy lepiej a raz gorzej. Jeśli nie występują żadne objawy - skurcze macicy, odpływanie płynu owodniowego, krwawienie z dróg rodnych, infekcje w obrębie dróg moczowych i dróg rodnych nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju.
Należy jednak na najbliższej wizycie kontrolnej u ginekologa zgłosić swoje spostrzeżenia.
Spokój w ciąży jest najważniejszy, jeśli więc nadal będzie się Pani bardzo denerwować warto dla pewności wykonać kontrolne USG.