Słabe ruchy dziecka w 19 tygodniu ciąży

Jestem w 19 tygodniu ciąży jest to moja druga ciaza ale zdecydowanie ruchy dzidecka sa bardzo slabe i czasami niewyczuwalne w porównaniu z druga ciaza gdzie coreczka już w 16 tygodniu ciąży kopala ,czy mam się martwic ze cos jest nie tak z dzieckiem ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli jest Pani w drugiej ciąży to znacznie wcześniej powinna Pani zacząć odczuwać ruchy płodu w stosunku do pierwszej ciąży. Jeśli zatem ma Pani wrażenie, że ruchy te są słabsze, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem prowadzącym ciążę. Taki stan może mieć wiele przyczyn. Teoretycznie może być to bowiem wynik Pani subiektywnej interpretacji nasilenia ruchów, ale także może być to objaw wielu patologii. Koniecznie proszę zatem porozmawiać o tym z lekarzem prowadzącym ciążę.