Jaki wpływ na dziecko mogą mieć duszności?

Witam.jestem.w 7 miesiącu ciazy. Przechodziła covid A. Będąc u alelgoroga stwierdzi że na płucach za zmiany po covidowe A ja mam duszności. Pan doktor powiedział że jak ja mam duszności to dziecko tez. Jaki to.ma wpływ na dziecko.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

duszności w ciąży to jeden z częstszych objawów.

Wiele kobiet poszukuje informacji na ten temat na naszym portalu. Jedno z pytań znajduje się pod linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dusznosci-w-5-miesiacu-ciazy-czy-to-normalne.

Problem ten dotyczy wielu kobiet w drugim i trzecim trymestrze ciąży. Ciężarne odczuwają duszności na skutek rozwoju płodu oraz powiększającej się macicy i jest to całkowicie naturalne. W większości przypadków nie stanowi on powodu do niepokoju i nie ma wpływu na dziecko.

Duszności w ciąży mogą jednak pojawiać się także w przypadku anemii, astmy, odmy opłucnej, infekcji układu oddechowego a nawet chorób serca. Aby to stwierdzić, należy wykonać niezbędne badania oraz skonsultować się ze specjalistą.

O wpływie koronawirusa na płuca może Pani przeczytać tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/jak-koronawirus-niszczy-pluca.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.