Co znaczy to uczucie duszności po szczepieniu?

W zeszły czwartek byłam zaszczepiona szczepionka na covid pfizer. Dzisiaj jest wtorek a ja nadal mam duszności. W dzień po szczepieniu były one bardziej nasilone jednak od kolejnego dnia utrzymują się w takim samym nasileniu. Nie miałam goraczki a jedynie ból mięśni i ogólne osłabienie jak również ból węzłów chłonnych pod pachą, który nadal się utrzymuje już w mniejszym nasileniu.Jednakze najbardziej niepokoi mnie duszność w płucach która nie ustępuje. Duszność taką miałam podczas przechodzenia covid w listopadzie 2020 która utrzymywała się jeszcze ponad miesiąc po chorobie.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opisane przez Panią duszności powinny zostać skonsultowane z lekarzem.

Z uwagi na to, że istnieje możliwość zakażenia koronawirusem nawet po zaszczepieniu się, należałoby wykluczyć tę kwestię. Wówczas obok duszności pojawia się zazwyczaj wysoka temperatura, kaszel czy brak smaku i węchu.

Ponadto duszności mogą wskazywać na wystąpienie zakrzepicy. Nie zdarza się to zbyt często, jednak jej konsekwencje mogą być bardzo poważne, dlatego ważne jest, aby zbadał Panią specjalista.

Inne objawy towarzyszące zakrzepicy to obrzęk kończyn dolnych, ból w klatce piersiowej, ból brzucha, zaburzenia widzenia, ból głowy czy zmiany w postaci małych podskórnych plamek krwi.

Więcej informacji na temat zakrzepicy znajdzie Pani w naszym artykule dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zakrzepica-zyl-objawy.

Natomiast inne przyczyny duszności opisane zostały w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/dusznosci-w-klatce-piersiowej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.