Czy mogę mieć zakrzepicę po szczepieniu na Covid?

Dzień dobry, 3 tygodnie temu zaszczepiła się przeciw covid. Pfizerem, od dwóch dni bardzo boli mnie głowa jedna strona i kość pod oczami przy nosie. Zrobiłam morfologię krwi jest ok. D dimery wyszły 0.05 czy jest ryzyko zakrzepicy żylnej zatok? Czekam na druga dawkę szczepionki.
KOBIETA, 41 LAT 2 miesiące temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

na wstępie chciałabym zaznaczyć, że Europejska Agencja ds. Leków dopuściła bardzo niewielką możliwość wystąpienia zakrzepicy po podaniu szczepionki przeciwko COVID-19 firmy AstraZeneca, natomiast nie ma żadnych informacji, które mogłyby łączyć szczepienie preparatem Pfizer z wywołaniem objawów zakrzepicy. Więcej informacji w tym temacie znajdzie Pani w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/szczepsieniepanikuj-koronawirus-szczepionka-astrazeneca-a-zakrzepica-flebolog-wyjasnia-dlaczego-pojawiaja-sie-zakrzepy.

Objawami zakrzepicy są przede wszystkim bóle głowy, zaburzenia widzenia, problemy z oddychaniem (spłycony oddech), bóle w klatce piersiowej, bóle brzucha, obrzęk kończyn, paraliż występujący po jednej stronie ciała, obejmujący najczęściej obszar twarzy i kończyn.

Proszę zajrzeć do naszego artykułu, który opisuje cechy charakterystyczne zakrzepicy:

https://portal.abczdrowie.pl/zakrzepica-objawy-przyczyny-leczenie

W odniesieniu do przedstawionych przez Panią objawów najwłaściwsza będzie indywidualna konsultacja z lekarzem. Z pewnością pokieruje Panią w dalszych badaniach lub dobierze odpowiednie leki zmniejszające ból. Proszę spróbować także sposobów wymienionych w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/szybkie-sposoby-na-bol-glowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty