Palenie vs. karmienie piersią

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

miesiączka nie jest przeciwwskazaniem do przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19. Trzeba mieć na względzie, że po szczepieniu mogą wystąpić dodatkowe objawy, jak ból głowy, ból mięśni, gorączka czy dreszcze, warto się przygotować wcześniej na taką ewentualność. Lepiej przed szczepieniem sprawdzić zawartość swojej domowej apteczki i upewnić się, że w razie potrzeby będzie mogła Pani skorzystać ze środków przeciwbólowych. Proszę jednak zapoznać się wcześniej z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/szczepsieniepanikuj-dlaczego-po-szczepieniu-nie-wolno-stosowac-lekow-z-ibuprofenem-wyjasnia-prof-flisiak.

Po szczepieniu organizm jest zajęty produkowaniem przeciwciał, a odpoczynek będzie temu pomagał. Dlatego w dniu szczepienia i następnego dnia nie warto planować wysiłku fizycznego oraz unikać stresujących sytuacji. Być może menstruacja sprawi, że dolegliwości ciała wpłyną na Pani obniżenie nastroju.

Podobną odpowiedź na pytanie o szczepienie w czasie menstruacji znajdzie Pani w tym linku:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-podczas-menstruacji-mozna-zaszczepic-sie-na-covid-19.

Zachęcam do zapoznania się z najnowszymi tekstami dotyczącymi szczepień:

https://portal.abczdrowie.pl/6-letnia-zosia-jednym-z-pierwszych-zaszczepionych-w-polsce-przeciwko-covid,

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dlugo-utrzymuja-sie-przeciwciala-po-przechorowaniu-covid-jak-dlugo-po-szczepieniu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty