Uraz barku i torbiel w wyniku RTG
Witam. Mój syn doznał urazu barku i przy RTG znaleziono torbiel prostą. Na czym polega leczenie i czy są powody do obaw?

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Najważniejsze informacje dla pacjenta z chorobą nowotworową
Witam , torbiel prosta jest bezobjawowa i na ogół jest wykrywana przy okazji wykonania rtg z innego powodu,wymaga systematycznej kontroli , przeważnie co 6 mies. (często to opisujący zdjęcie radiolog sugeruje na podstawie obrazu , który widzi , jak często powinny być kontrole rtg) poprzedzone oczywiście wizytą u ortopedy lub chirurga onkologa. zż