Uraz kolana podczas jazdy na snowboardzie

Podczas jazdy na snowboardzie (7 dni temu) boleśnie "wykręciłam" sobie kolano, mimo bólu kontynuowałam jazdę. Pod koniec dnia blokowało mi kolano, wiec skoczyłam na tą nogę i jakby coś przeskoczyło/wskoczyło i poczułam ulgę, lecz nie na długo. Boli do dziś podczas spoczynku, całkowitego prostowania kolana oraz gdy dotknę pod kolanem po wewnętrznej stornie oraz nad kolanem (chodzenie nie jest zbytnio bolesne). Co mogłam sobie zrobić ? Czy konieczna jest wizyta u ortopedy ?

Mgr MaĹgorzata Celik

Konieczna jest wizyta u lekarza ortopedy, który prawdopodobnie zleci wykonanie badania USG.
Podczas urazu mogło dojść do uszkodzenia wielu struktur w obrębie stawu kolanowego, np. więzadeł, czy łąkotek

Proponuję wykonać USG kolana, aby zobaczyć jak wyglądają poszczególne struktury stawu. Być może któreś z więzadeł uległo rozciągnięciu, być może problem z łąkotką - możemy gdybać. Bez badania nie można nic stwierdzić. Jeżeli ból będzie się utrzymywał proponuję udać się z wynikiem USG do fizjoterapeuty.