Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uraz kostek a naderwanie więzozrostu strzałkowo-piszczelowego

9 dni temu skrecilam kostke. Po 2 dniach poszlam na izbe przyjec. Tam ortopeda powiedzial ze naderwalam staw, zalecil oklady z altacetu i lodu,poza tym moge chodzic. Ortopeda w poradni 4 dni pozniej zalecil noszenie ortezy i fizykoterapie. Minal ponad tydzien a moje kostki wygladaja jakby sie rozchodzily, kostka jest znacznie wieksza niz byla przed urazem. Czytam ze to moze byc naderwanie wezozrostu strzalkowo-piszczelowego. Czy ten proces jest odwracalny i kostki beda wyglaly jak przed urazem?
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Dzień dobry
Oczywiście nie da się postawić diagnozy internetowo, bez zbadania stopy. Wrażenie rozchodzenia sie kostek może wynikać z obecnego obrzęku. W przypadku uszkodzenia więzozrostu piszczelowo-strzałkowego z jego niestabilnością konieczne jest leczenie operacyjne gdyż jest to ciężki uraz rzutujący na dalsze funkcjonowanie stawu.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy i stawu skokowego

0

Proponuję nie obciążać nogi, dalej stosować okłady oraz w miarę możliwości trzymać chorą nogę wyżej, żeby krew i limfa miały łatwiejszy odpływ. Zamiast ortezy na świeży uraz lepiej stosować bandaż elastyczny odpowiednio założony. Jeśli w przeciągu 2-3 dni nie zauważy Pani zmniejszenia obrzęku, proponuję raz jeszcze wizytę u lekarza ortopedy.

0

Jaki był mechanizm urazu? Z tego co mi sie wydaje z opisu , to wygląd "większej kostki" jest spowodowany wysiękiem , najefektywniejszą metodą szybkiego leczenia zwichnięć stawu skokowego jest FDM wg Typaldosa, nie wymaga unieruchomienia, szybka regresja bólu i wysięku no i oczywiscie szybki powrót do sprawności ;-), mozesz wspomóc sie fizykoterapią ( krioterapia, laser , pole magnetyczne)

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy