Uraz kręgosłupa szyjnego i złamanie ze zwichnięciem

Dziendobry Pani Doktor ja z takim zapytaniem doznalem 2lata temu urazu kregoslupa szyjnego zlamanie ze zwichnieciem trzonu c5 i uszkodzony rdzen na tym odcinku.Operacje mialem wykonana 12h po urazie czy to szybko czy zapozno.Po urazie porazenie czterokonczynowe,porazenie konczyn dolnych i niedowlad konczyn gornych czy jest jakas szansa na jakas operacje w celu poprawy z gory dziekuje.Jak pocwicze czuje takie kłucie w stopach czy to dobrze?

Witam,

Z mojego doświadczenia wynika, że po okresie 2 lat intensywnej rehabilitacji po urazie rdzenia kręgowego dalsze polepszenie stanu neurologicznego bywa trudne do osiągnięcia. Kłucie w stopach podczas ćwiczeń kończyn górnych nie jest objawem charakterystycznym i trudno wnioskować o jego znaczeniu. Następstwa urazu rdzenia kręgowego są konsekwencją głównie stopnia jego uszkodzenia w chwili urazu i rozwijających się mechanizmów naprawczych organizmu.

dr n. med. Joanna Urbanowska
specjalista neurochirurg
www.joannaurbanowska.pl